13 Październik 2017 o 00:00
iBOOD

Odtwarzacz Dune HD Solo 4K Base

Odtwarzacz Dune HD Solo 4K Base

Ten prosty gadżet pozwoli Ci bardzo łatwo cieszyć się filmami lub serialami na ekranie swojego telewizora. W jakości od Full HD do 4K.

Specyfikacja

Producent: Dune HD
Typ: Solo 4K Base
Gwarancja: 2 lata

• Kompaktowy design
  • Ogromne możliwości
  • Łatwa obsługa

Procesor multimedialny: Sigma Designs SMP8758
RAM: 1 GB
Pamięć flash: 4 GB
Złącza: 2x USB 2.0 (1x z tyłu, 1x przednie), HDMI 1.4b, kompozytowe wideo i analogowe audio stereo (złącze A / V 3.5mm z dołączonym adapterem 3xRCA), koncentryczne S / PDIF (na złączu A / V za pomocą przełącznika oprogramowania ), Port rozszerzenia na podczerwień z dołączonym kablem na podczerwień, Ethernet 10/100/1000 Mbit / s, dwie zewnętrzne anteny Wi-Fi, DVB-T / T2 RF IN, złącze zasilania 12 V DC IN z włącznikiem / wyłącznikiem
Wewnętrzna pamięć masowa: wewnętrzna szuflada na dyski twarde SATA 2,5 "(do 9 mm)
Źródła nośników: zewnętrzny dysk twardy (USB), zewnętrzny napęd optyczny (USB), urządzenia USB (pamięć flash USB, czytnik kart USB itp.), Wbudowany czytnik kart SD (SD / SDHC), PC i NAS w sieci lokalnej (SMB , NFS, UPnP, HTTP), inne internetowe i lokalne źródła mediów sieciowych
Kodeki wideo: MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264, H.265, H.265 Hi10p; wsparcie dla bardzo wysokiego wideo bitrate (do 100 Mbit / s lub wyższego)
Formaty plików wideo: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
Formaty wideo 3D: BD3D (MVC), obok siebie, góra / dół
Tryby wyjściowe wideo: szeroki zakres obsługiwanych rozdzielczości wyjściowych (do 1080p60 i 4Kp30) i fps (w tym 23.976, 25, 29.97, 50, 59.94)
Wyjście wideo wyjściowe: automatyczne (w zależności od zawartości odtwarzanej)
Rozdzielczość wyjściowa wideo: automatyczna (w zależności od zawartości odtwarzanej) i ręcznie
Kodeki audio: MPEG-1/2 warstwy I / II / III, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, wielokanałowy FLAC, Vorbis, WavPack, APE (dźwięk Monkey), ALAC (Apple bezstratna), AC3 (Dolby Digital) DTS; wsparcie dla bardzo wysokiej jakości dźwięku (do 192 kHz / 24-bit)
Format plików audio: MP3, MPA, M4A, AAC, WAV, WMA, FLAC, Ogg / Vorbis, WavPack, APE (dźwięk Monkey), ALAC (Apple bezstratna), AC3, DTS, DTS-WAV
Obsługiwane formaty napisów: SRT (zewnętrzne), SUB (MicroDVD) (zewnętrzne), tekstowe (MKV), SSA / ASS (MKV, zewnętrzne), VobSub (MP4, MKV, zewnętrzne SUB / IDX), PGS (Blu- MKV)
Akceleracja grafiki 3D sprzętowej: obsługa OpenGL
Formaty plików zdjęć: JPEG, PNG, BMP, GIF
Formaty plików list odtwarzania: M3U, PLS, CUE
Funkcje przeglądarki zdjęć: pokaz slajdów, efekty przejścia, obracanie obrazu, powiększenie, przeglądanie listy odtwarzania, powtarzanie, shuffle
Funkcje odtwarzania dźwięku: przeglądanie playlist, powtarzanie, shuffle, tagi ID3, zapobieganie wypaleniu ekranu w telewizorze plazmowym
Protokoły strumieniowe transmisji danych: DASH, HLS, FTP, MPEG-TS w multiemisji-UDP, MPEG-TS w trybie multiemisji -RTP, MPEG-TS nad RTSP, MPEG-TS przez HTTP, MP4 przez HTTP, raw-MP3 przez HTTP, AAC przez HTTP
Przeglądanie plików sieciowych: klient SMB i przeglądarka, klient NFS, klient UPnP / DLNA i przeglądarka
Wbudowana funkcja NAS: serwer SMB, serwer FTP
Protokoły sieciowe do zdalnego sterowania i integracji: protokół Dune HD IP (HTTP)
Ethernet: 10/100/1000 Mbit / s
Wi-Fi: wewnętrzny moduł Wi-Fi z obsługą standardu 802.11b / g / n / ac, dwupasmowy 2.4 / 5GHz, 2T2R, dwie anteny
Systemy plików: FAT16 / FAT32 (odczyt-zapis), EXT2 / EXT3 / EXT4 (odczyt-zapis), NTFS (odczyt-zapis), exFAT (odczyt-zapis), HFS / HFS + (tylko do odczytu)
Zasilanie: AC ~ 100V-240V, DC: 12V 1,5A, pobór: <1 W przy trybie gotowości, 8 W typowe dla dysku twardego.
Wymiary: 132 x 36 x 128 mm (bez anten Wi-Fi)

13 Październik 2017 o 00:04
ViNYLec Użytkownik

Jest sens aktualnie inwestować w taki odtwarzacz? Nie lepiej coś na Androidzie kupić co pozwoli użyć np. Kodi?

13 Październik 2017 o 00:28
itomek Użytkownik

Mam i Dune (starszy model) i też nowy sprzet z Kodi na Andku. Dune chodzi 10x szybciej ;)

13 Październik 2017 o 00:34
Padre_peper Użytkownik

E no, to cool, dwugodzunny film oglądasz w dwadzieścia minut, jaka oszczędność czasu

13 Październik 2017 o 07:13
sgiovanni Użytkownik

Chyba 12 min :P

13 Październik 2017 o 00:33
Oficjalny Ekspert Produktu Dune HD-Expert Oficjalny Ekspert Produktu

Witam.  Nie widzę standardowej informacji w opisie IBood-a o dostępności Experta. Ale jestem do dyspozycji. W dzień od ok. 9-10, potem do końca trwania oferty.

13 Październik 2017 o 00:41
patrise Użytkownik

O, to cieszę się, że jest Expert, bo już pomyślałem, że szkoda, że teraz nie ma tak jak wtedy, gdy kupowałem HD Solo Lite pod koniec sierpnia.

A pytanie jest właśnie o różnice między Dune HD Solo Lite a oferowanym dzisiaj HD Solo 4K Base.

Nie wiem czy jest jakikolwiek sens kupna dzisiejszego i sprzedaży dwumiesięcznego HD Solo Lite.

Proszę Experta o poradę i wskazanie różnic miedzy tymi dwoma sprzętami.

13 Październik 2017 o 00:47

Różnice można wyczytać z tabeli z porównaniem na dunehd.pl

Ale generalnie, Solo4k Base ma Wifi obejmujące też 5Ghz i standard AC, ma tuner DVBT, ma opcję instalacji dysku 2.5″ w obudowie i ma lepszego pilota, takiego jako w modelach DUO (duży, podświetlany, 5 klawiszy do nauczenia kodami IR z innego pilota).

13 Październik 2017 o 00:51
patrise Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź.

13 Październik 2017 o 08:29
dulinieck Użytkownik

dwa pytania:

1.czy obsługa My Collection i menu BD w nim będzie darmowa na zawsze? kiedyś była płatna

2.czy pilot na 100% ma podświetlenie wszystkich klawiszy?

13 Październik 2017 o 09:11

Opcja płatna była kiedyś planowana dla najtańszego modelu Solo Lite. Ale producent zrezygnował i obsługa jest w standardzie. Ta oferta dotyczy modelu Solo 4K Base, który należy odnosić do modelu Solo 4K, z droższej linii, w  której obsługa ww opcji zawsze była w standardzie i tak pozostanie.

13 Październik 2017 o 09:17

AD.2 Tak podświetlane są wszystkie, ale podświetlenie jest dość delikatne.

13 Październik 2017 o 00:43
arcadioush Użytkownik

Nie widzę sensu kupowania tego czegoś za 600 zł. skoro każdy sensowny Smart TV potrafi o wiele więcej.

13 Październik 2017 o 00:54
patrise Użytkownik

A za jakieś 3 lata będzie potrafił prawie nic, bo pewnie chodzi ci o dostępność serwisów typu ipla, player i inne internetowe funkcje, które niestety są bardzo mocno zależne od wsparcia producenta a to jak wiemy kończy się dość szybko.

Jednak każdemu wedle wymagań…

13 Październik 2017 o 00:55

Różnic jest bardzo dużo. Dune potrafi katalogować zbiory użytkownika z różnych nośników i wszystko ładnie prezentować, i robi to bardzo szybko. Odtwarza kopie płyt BD z menu, nie m problemu z dźwiękiem HD 7.1 przesyłanym do amplitunera po HDMI, odtwarza muzykę w HiRes w tym DSD. Może mieć swój dysk udostępniany w sieci – wtedy multimedia domowe możemy mieć w jednym miejscu, dostępne bez włączania komputera czy podłączania dysków USB. Nie ma problemy z odtwarzaniem materiałów 3D, obsługą napisów, obsługą wielokanałowego audio np. AAC 7.1. Generalnie – opcja odtwarzani multimediów jest bardzo kompletna. Dune rozbudowywał tę funkcjonalność przez lata, w stałym kontakcie z użytkownikami. W TV odtwarzanie plików z nośników lokalnych jest małym dodatkiem, niespecjalnie rozwiniętym. Producenci też nie mają takich profitów z odtwarzania plików lokalnych jak np. z odtwarzania strumieniowego z płatnych serwisów VOD. Stąd inne priorytety na dopracowywanie pewnych funkcjonalności w telewizorach.

Ogólnie jest tak: funkcjonalność TV wystarcza jak ktoś ma małe zbiory i nie m dużych wymagań jeżeli chodzi o opcje podłączenia i odtwarzanie wielokanałowego audio. Także jeżeli zaakceptuje że niektóre pliki nie będą odtwarzane. Dla tych co mają większe wymagania, rozwiązaniem są odtwarzacze takie jak Dune.

13 Październik 2017 o 03:11
Slawekpl Użytkownik

z wszystkim bym się zgodził gdyby nie to, że za nieco ponad 600 zł można złożyć mały komputerek na Braswellu czy nawet Apollo Lake z HDMI 2.0 czyli wsparciem 4k, również z wyjściem SPDIF i co istotniejsze z funkcjonalnością której żaden odtwarzacz nie dorówna

w komputerze nie ma żadnego kłopotu z nowszymi kodekami, nie trzeba się martwić o aktualizację, producent sprzętu może zbankrutować a i tak pojawią się nowe paczki kodeków np. K-Lite Codec Pack Mega, z katalogowaniem zbiorów również nie ma problemu, są do tego programy, nawet za free

zgadzam się natomiast, że payery, zwłaszcza Dune upraszczają niektóre działania które w komputerze są bardziej absorbujące,

Dune można porównać do konsol, tylko zamiast gier mamy filmy i muzykę ;)

zastanawiałem się nad kupnem playera, brałem pod uwagę również Dune, lecz ostatnio tak często się wszystko zmienia, że wybrałem mały komputerek, udało mnie się kupić jedną z ostatnich sztuk Jaguara 2,2 GHz, sądzę że na kilka lat wystarczy, obecnie mam TV FHD, gdy zdecyduję się przejść na 4k to dokupię jakąś niskoprofilową kartę graficzną z wsparciem 4k i sprzętowymi koderami za 250-300 zł co zapewni mi kolejnych kilka lat spokoju, takiej uniwersalności i możliwości rozbudowy w razie potrzeby żaden player nie jest w stanie zapewnić …

z ciekawości … czy ten Dune ma wsparcie HDCP 2.2?

miłego dnia, pozdrawiam

13 Październik 2017 o 07:51
godol Użytkownik

Ten Dune ma koncentryczne wyjście cyfrowe audio spdif poprzez przejściówkę na kabelku.Tutaj dostajesz produkt kompletny i nie spędzasz dni lub tygodni na składania, konfiguracji, instalacji i innych czynnościach.Nie przejmujesz się kodekami i innymi bzdetami. Masz pełną obsługę menu obrazów z płyt Blu Ray czego nie potrafi komputerek.  Dodatkowo Dune automatycznie dobiera częstotliwość a co najważniejsze ustala poprawnie ilość FPSów do konkretnego wyświetlanego materiału. W małym i bezgłośnym pudełku dostajesz odtwarzacz który jest gotowy i działa od razu.  Jest prosty i intuicyjny w obsłudze i nawet moja żona czy dzieci poradzi sobie z obsługą. Dodatkowo pobiera znaczniej mniej prądu od peceta i można go postawić czy zamontować praktycznie wszędzie.Ostatnio jak był w ofercie Dune Solo 4K Lite to wziąłem dwa i uważam, że sprzęt jest bardzo dobry. Wcześniej używałem Dune Smart D1 więc mam porównanie do starszej wersji odtwarzaczy Dune. Te z nowszej serii są zdecydowanie szybsze. Interfejs jest ten sam więc nie trzeba się przyzwyczajać do nowych rozwiązań. Nowa seria ma zaimplementowany automatyczny scrapper My Collection który ładnie kataloguje i zarządza zasobami filmowymi w domowej sieci. Wiem że do starej wersji odtwarzaczy Dune też można eksperymentalnie to załączyć ładując beta firmware ale na pewno to będzie wolniej działać. Ogólnie sprzęt wart pieniędzy jeśli chce się mieć kompletny i wspierany produkt z bezproblemową obsługą wszelakich materiałów audio video w różnych formatach.

13 Październik 2017 o 07:52
benzene Użytkownik

A kiedy chcesz posłuchać muzyki to co robisz? Uruchamiasz telewizor czy masz aplikację w telefonie do sterowania? Tak jest np w Popcornie. Nie wiem jak tutaj.

13 Październik 2017 o 08:16
rafaku Użytkownik

@Slawekpl: z wszystkim bym się zgodził, gdyby nie to, że za 600 zł ciężko kompletny sprzęt pod media tv złożyć. Dobra i mała obudowa nawet pocztą z Chin kosztuje swoje, przyzwoity pilot tak samo (telefon z andkiem nie jest żadną alternatywą). Tutaj dostajemy kompletne rozwiązanie, bodaj z tunerem tv (więc pewnie obsługuje zapis na dysk) i podejrzewam, że chociażby z lepiej rozwiązanym torem (prąd) pod DAC niż w kadłubku. Więc wszystko w miarę potrzeb.

13 Październik 2017 o 08:20
rafaku Użytkownik

I jeszcze, by nikt nie czepiał się, skrót zapis na dysk chodzi o rozwiązanie programowanie epg, wybudzanie na żądanie itd, co wymaga zawsze trochę zachodu. Tylko tu już ekspert powinien wypowiedzieć się, jak wygląda tego obsługa, czy może obsługuje modulowane radio FM itd.

13 Październik 2017 o 08:34
godol Użytkownik

Kiedy chcę posłuchać muzyki to używam Squeezebox Touch.

13 Październik 2017 o 11:29

W tym modelu nie ma opcji programowania nagrywania. Można nagrywać tylko ręcznie (przycisk na pilocie). Za to nagrywane pliki są standardowe, nie są blokowane i można je bez problemu kopiować czy odtwarzać na innych urządzeniach

13 Październik 2017 o 11:39

Tak, HDCP 2.2 jest wspierane, zapewnia to procesor SMP8758 który odpowiada za komunikację HDMI i ma odpowiednie certyfikacje.

13 Październik 2017 o 07:29
Mszulc Użytkownik

Czy odtwarzacz obsługuje:

- netflixa

- YouTube

- chromecast

- Apple airplay?

13 Październik 2017 o 07:29
Mszulc Użytkownik

Mam pytanie: odtwarzacz obsługuje:

- netflixa

- YouTube

- chromecast

- Apple airplay?

13 Październik 2017 o 11:45
krstns Użytkownik

Też jestem tym zainteresowany.

13 Październik 2017 o 11:54

Z powyższych tylko Youtube.

Dostępne są też nieoficjalne wtyczki do MyCollection, np., podobne do Excodus dla Kodi.

13 Październik 2017 o 07:48
dialer Użytkownik

Pytanie do Experta Produktu ewentualnie osób które coś w tym temacie wiedzą

1. jak realizowane jest wyjście SPDIF? (poprzez wyjście AV Out?)

2. czy wyjście SPDIF pozostaje aktywne po wyłączeniu urządzenia na wyjściu HDMI? (czy da się słuchać muzyki bez włączonego telewizora)

3.czy jest możliwe proste uruchomienie muzyki(z NASa lub spotify) bez włączania TV?

4. czy jest jakiś możliwość sterowania po sieci (np poprzez aplikację na smartfona)?

5 czy działa Spotify itp.

13 Październik 2017 o 07:58
godol Użytkownik

Ja mam Solo Lite i tam wyjście spdif realizowane jest w ten sam sposób: Z tyłu na obudowie jest port 3.5mm gdzie wpinasz się kabelkiem i jeden z trzech cinchów podłączasz do wejścia cyfrowego we wzmacniaczu. Nie używam go do muzyki więc trudno mi się wypowiedzieć na pozostałe pytania. Do muzyki lepiej mieć dedykowany odtwarzacz jak np. Squeezebox Touch. Z tego co wiem to są jakieś aplikacje do Dune na androida ale nie używam.

13 Październik 2017 o 11:34

Ad.1 Po aktywowaniu wyjścia SPDIF w menu, sygnał cyfrowy mamy w miejscu jednego z kanałów analogowych, sygnał analogowy jest oczywiście wyłączany. Wyjście jest więc dwufunkcyjne, sterowane przełącznikiem z menu ustawień.

Ad.2 Tak, aktywność urządzenia na HDMI nie wpływa na aktywność SPDIF. Dodatkowo audio na HDMI można wyłączyć w menu ustawień.

Ad.3 Na tym modelu raczej nie. Są jakieś aplikacje mobilne dla Androida do odtwarzaczy Dune, ale robione przez entuzjastów, na podstawie dokumentacji otwartego HTTP API opublikowanego przez producenta. Czekamy obecnie na aplikacje firmowaną przez producenta. Z uruchamianiem odtwarzania bez TV nie ma problemu w modelach DUO mających własny wyświetlacz na froncie.

Ad.4 jw., dla programistów dostępna jest lista komend HTTP, można więc sobie samemu też napisać sterowania.

Ad.5 Spotify nie zadziała

13 Październik 2017 o 08:20
rychu82 Użytkownik

Chciałem kupić odtwarzacz Blu-ray do odtwarzania płyt DC i Blu-ray.

Czy to urządzenie będzie lepsze? Tylko jak na tym odtwarzać płyty?

13 Październik 2017 o 08:32
godol Użytkownik

To urządzenie służy do odtwarzania “kopii zapasowych” płyt zapisanych na serwerze domowym lub NASie. Można też podłączyć dysk po USB lub wsadzić mały 2.5″ do obudowy.

13 Październik 2017 o 08:36
rychu82 Użytkownik

Czyli jak mam oryginalne płyty, których nie da się przerzucić na dysk to nie obejrzę na tym sprzęcie?

13 Październik 2017 o 08:40
godol Użytkownik

Jak masz oryginalne płyty to możesz z nich zrobić image (obraz ISO) lub je skompresować do mkv i wtedy je odtworzysz na tym sprzęcie po domowej sieci udostępniając wcześniej folder z obrazami tych płyt.

13 Październik 2017 o 10:52
rychu82 Użytkownik

czyli jak jestem laikiem i nie wiem jak zrobić obraz ISO, nie mam dysku zewnętrznego, a żeby obejrzeć film to wpisuję jego nazwę w googlu i klikam w stronę CDA, to ten sprzęt do czego mnie się przyda?

13 Październik 2017 o 11:29
pabler Użytkownik

Po co się pytasz o płyty, skoro wystarczy Ci śmieciowa jakość z CDA? Na CDA też masz dźwięk 5.1, 7.1?

13 Październik 2017 o 11:32
godol Użytkownik

Jak nie wiesz jak zgrać płytę BR lub zmuxować do mkv to lepiej sobie to odpuść.

13 Październik 2017 o 11:37

Odtwarzacz nie odczyta filmowych płyt BD bezpośrednio z dysku optycznego. Można podłączyć napęd BD przez USB, ale będzie czytać tylko płyty BD-R, nagrywane przez użytkownika. Komercyjne filmy z krążków BD nie pójdą. Tylko z plików po skopiowaniu ich na dysk, tak jak wspominają tu inni.

13 Październik 2017 o 12:23
rychu82 Użytkownik

Dzieki wszystkim za odp, dla mnie to chyba jednak tylko laptop albo odtwarzacz jednak. Wypożyczalni filmów już nie widuje a kupować płyt nie będę z każdym filmem. Nic lepszego niż CDA nie znalazłem. Ale fakt jakość słabiutka

13 Październik 2017 o 08:35
rychu82 Użytkownik

13 Październik 2017 o 08:41
kuli007 Użytkownik

Witam, czekamy na promocję odtwarzacza Dune HD Duo Base 4K … Jest szansa by pojawił się na iBOOD ?

13 Październik 2017 o 11:07
skarp Użytkownik

Korzystam z Dune HD smart z podłączonym, także Dune, odtwarzaczam BluRay. Czy ten ten napęd BluRay (eSATA) da się wykorzystać przy dziś oferowanym odtwarzaczu?

13 Październik 2017 o 11:25
godol Użytkownik

Moim zdaniem nie bo nie ma portu eSata. Poczekaj niech się expert wypowie. Nowa seria Dunów nie jest już modułowa jak to miało miejsce poprzednio z serią Smart. Dla mnie najkorzystniej wypadł Solo Lite bo wifi AC jak i tuner DVB-T nie są mi potrzebne. Dodatkowo jest najtańszy i najmniejszy.

13 Październik 2017 o 11:43

Napędy Smart BE ma tylko złącze eSATA, nie ma jak podłączyć do Solo4k. Jak podłączysz do Solo4k napęd BD przez USB, będziesz mógł odczytać większość nośników, ale bez komercyjnych płyt BD. Odtwarzacz nie ma certyfikatów na odkodowywanie zapisu BD. Pójdą natomiast płyty nagrywane BD-R.

13 Październik 2017 o 11:14
fiskomp Użytkownik

@ DUNE Expert – czy ten model ma porównywalne oprogramowanie z modelem Solo Lite ? W sumie fajny odtwarzacz, ale zauważyłem dwie bolączki.

1. Jeżeli w plik mkv są wmuxowane napisy z flagą “forced” to przy ich zmianie na inne następuje zamrożenie odtwarzania i wyjście do menu.

2. W menu podręcznym napisów brakuje opcji zmiany tablicy kodowej.

13 Październik 2017 o 11:49

Oprogramowanie jest analogiczne w obu modelach, w całej serii 4K. Pliki z firmware są różne, ale można przyjąć że funkcje i działanie jest identyczne.

Ad.1 skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem, przekaż więcej informacji, pliki itd., oni sprawdzą, skonsultują z Dune i odpowiedzą. Z tego co pisz ludzie na forach, Dune jest jednym z nielicznych odtwarzaczy który w pełni poprawnie obsługuje napisy “forced”. Ale opcja ta nie jest w Polsce szczególnie pożądana, dlatego osobiście nie testowałem jej dogłębnie. Pliki przykładowe które mam działają dobrze.

Ad.2 tablice kodową można zmienić tylko w Ustawieniach głównych, jest tam też opcja auto które całkiem poprawnie wybiera kodowanie dla popularnych w Polsce formatów (środkowoeuropejski i UTF8)

13 Październik 2017 o 11:22
LukaszN Użytkownik

Pytanie do experta,  czy ten odtwarzacz ma opcję obsługi klienta torrent np transmission?

13 Październik 2017 o 11:51

Nie, nie ma obsługi Torrenta. Jest serwer SMB i FTP, jako klient obsługuje SMB, NFS, UPnP oraz protokoły internetowe bazujące na HTTP

13 Październik 2017 o 11:32
dorkaplus Użytkownik

Pytanie do experta.

Urządzenie ma wbudowany tuner dvbt2 wiec czy można nagrywać programy tv i czy jest funkcja TimeShift ?

13 Październik 2017 o 11:52

Opcja nagrywania jest, ale tylko “ręczna”  przyciskiem na pilocie. Nie można programować nagrywania, nie ma też funkcji timeshift. Opcje są to bardzo podstawowe. Za to nagrywane pliki są standardowe, nie są blokowane i można je bez problemu kopiować czy odtwarzać na innych urządzeniach

13 Październik 2017 o 15:37
dulinieck Użytkownik

a jak recznie juz włączę nagrywanie to tylko ręcznie można je wyłączyć?

a może podaje się czas nagrania?

13 Październik 2017 o 16:28

wyłączyć można tylko ręcznie.

13 Październik 2017 o 17:30
Tomasz2100 Użytkownik

Mam ten sprzęt i jestem mega zadowolony bo robię obrazy płyt bluray, ale ja kupiłem za 1300zł , ehhhhhhhh…..

13 Październik 2017 o 17:36
milenium3 Użytkownik

kazdemu wg potrzeb.

Ja kupilem za ok 45$ alfawise h96pro+3gg ram 32rom na s912 andku 7. i swoje zadanie spelnia. dzwiek do amplitunera po hdmi leci dts-ma hd. wszystie filmy mkv czyta prawidlowo. biblioteke z NASa czyta. kodi dziala. youtube, gbo go dziala. android wiec aplikacji multum. kodi wiec repozytoriow tez sporo.

za niecale 200zloty spelnia swoja role

material 4k tez lyka. ale raczej  w najblizszej przyszlosci projektora 4k nie kupie wiec poki co 4k mnie  nie interesuje.

zastanawialem sie tez nad troche drozszymi rozwiazaniami na realteku np  zidoo x9s lub belink sea ale nadal zdecydowanie tanszymi od tego Dune

13 Październik 2017 o 19:28
adatel Użytkownik

Czy MyCollection jest po polsku?

13 Październik 2017 o 19:54

Tak, wszystko jest po Polsku. Menu MyCollection jest po polsku, opisy do filmów w 90% też są polskie. Opisy pochodzą głównie z bazy danych themoviedb.org, można samemu sprawdzić jak wyglądają tam opisy, jakiej są jakości. Jeżeli w serwisie tym podłączone są polskie zwiastun do filmów, będą także dostępne na Dune (jeżeli nie, dostępne będą angielskie).

13 Październik 2017 o 22:12
siwyyy77 Użytkownik

czy w odtwarzaczu jest zainsalowany dekoder cinavia ?

13 Październik 2017 o 22:19

Nie, nie ma cinavii. Odtwarzacz nie obsługuje nośników BD, więc nie jest objęty obowiązkiem posiadania tego system zabezpieczeń.

13 Październik 2017 o 22:28
krupers Użytkownik

Po pierwsze najpierw dowiedz się jak działa Cinavia, potem jak pisać poprawnie po polsku, a na końcu zastanów się czy ma to wszystko sens.

Cinavia nie ma dekodera jako takiego, ale jest to zwykły „pikający” znacznik, który jest rozpoznawany lub nie. Logiczne jest, że takie odtwarzacze NIE będą go mieć, bo nie są przeznaczone do obsługi materiału z nośnika BD/DVD.

Nawet sama logika sprzętu podpowiada, że raczej on służy do oglądania filmów ściągniętych z sieci. A ponadto – Cinavia jest zdjęta jeśli audio jest w AC3, bo na to pozwalają kodeki.

Posiadacze materiału z fizycznego nośnika skłaniają się jednak ku odtwarzaniu z tego właśnie nośnika bez zabawy w konwersję  Z kolei posiadacz materiału w formie cyfrowej korzysta z dedykowanych serwisów już zintegrowanych na TV, aplikacji, itd.

Zatem kończąc wypowiedź – nie Dune NIE obsługuje Cinavii. Zabiliby go twórcy sami z siebie tak robiąc. A tak – urządzenie jest w grupie „open” i spokój.

13 Październik 2017 o 22:29
siwyyy77 Użytkownik

Znaczy, że wszelkie “kopie zapasowe” pójdą bez problemu ?

Mam Dune Smart H1 już ponad 5 lat i jestem mega zadowolony… ostatnio nawet Dune dodało MyCollections poprzez aktualizację firmware w ponad 5 letnim sprzecie… Bardzo podoba mi się takie podejście.

Co zyskam zmienijąc Poczciwe Smart H1 na ww model ?

13 Październik 2017 o 22:56

Zdaje się że w H1 MyCollection dostępne będzie w formie subskrybcji, a więc docelowo odpłatnie, choc kwoty nie będą wysokie. W Solo4k opcja ta jest w standardize. Z praktycznych spraw w Solo4k dostajesz obsługę kodeka H265 – coraz więcej materiałów korzysta z tego kodeka, także dla rozdzielczości 1080p, dla 4k jest praktycznie obowiązkowy. Smart nie obsługiwał też 3D i nie dekodował DSD.

Sieć będzie działać 2-3x szybciej niż w serii Smart (przy połączeniu przez 1Gbit). Inne rzeczy wynikają ze specyfikacji (DVBT, Wifi itd) i są oczywiste, więc pomijam. Nie każdemu też są potrzebne.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.