14 Styczeń 2019 o 00:00
iBOOD

Nawilżacz powietrza Dyson Versatile

Nawilżacz powietrza Dyson Versatile

Zbyt suche powietrze w domu może przyczynić się nie tylko do spadku komfortu, ale może być także niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Specyfikacja

Producent: Dyson
Typ: AM10
Gwarancja: 2 lata

• Wydajna praca
  • Para wolna od bakterii w 99,9%
  • Nawilża i chłodzi

Maksymalny przepływ powietrza: 460 L/s (tryb wiatraka), 330 L/s (tryb nawilżacza)
Ustawienie temperatury: dokładność do 30 oraz 70%
Długość kabla: 2 m
Szerokość pierścienia: 240 mm
Wysokość: 580 mm
Waga: 3,4 kg

14 Styczeń 2019 o 00:07
boryspo Użytkownik

Oni są śmieszni (w sensie Dyson, wyjątkowo nie iBood). Sprzedają nawilżacz za ponad 2000zł, a nawet na ich stronie jest zero informacji na temat wydajności czy choćby sposobu działania (podejrzewam, że to nawilżacz ultradźwiękowy, ale wolałbym mieć to napisane).

14 Styczeń 2019 o 00:31
mosskit Użytkownik

Nawilzacz zacny. Ktos ma, testowal? Warto?

14 Styczeń 2019 o 07:31
Tytussek Użytkownik

Miałem w zeszłym roku z Ibooda. Niestety już po dwóch tygodniach elektronika odmówiła posłuszeństwa. Przy nagłej zmianie wilgotności (otwarte okno) wyświetlał błąd i przestawał działać. Sprzętu nie naprawiono i dostałem zwrot pieniędzy. Wydajność ma dość dużą i spokojnie sobie poradzi z powierzchnią 60 m2.  Posiada lampę UV i jonizator, a para wodna powstaje za pomocą generatora ultradźwięków. Niestety największą wadą każdego nawilżacza ultradźwiękowego jest konieczność stosowania wody destylowanej. W przeciwnym razie biały pył pokryje wszystko dookoła. Rewelacyjnie sprawdza się jako wentylator i dlatego zakupiłem zbliżony model hot & cool, z którego jestem bardzo zadowolony.

14 Styczeń 2019 o 09:22
skrmarek Użytkownik

Mógł byś zdradzić cz kupiłeś model hot & cool jako nawilżacz powietrza czy to tylko wentylator? I czy to “cool” faktycznie chłodzi jakoś czy to tylko wentylator?

14 Styczeń 2019 o 20:47
Tytussek Użytkownik

Model hot & cool nie ma funkcji nawilżania. Pełni rolę wentylatora oraz ogrzewacza powietrza (grzałka 1600 W). Jeśli chodzi o wentylator to faktycznie technologia przepływowa powietrza sprawdza się w lecie lepiej niż zwykły wentylator..

14 Styczeń 2019 o 20:52
Tytussek Użytkownik

P. S.

Jeśli chodzi o nawilżacz (a przerobiłem ich dużo) to tylko z technologią zimnego odparowania wody i srebrem jak środek bakteriobójczy.

14 Styczeń 2019 o 22:08
olab4 Użytkownik

to jakie  np?

14 Styczeń 2019 o 23:46
Gigi_wroc Użytkownik

też się dołączam do tego zapytania ? Jakie na przykład modele ? coś więcej mógłbyś napisać co byś polecił przetestowane przez Siebie @Tytussek?

15 Styczeń 2019 o 08:53
Tytussek Użytkownik

Air o Swiss lub ich marka Boneco. Przy okazji, zamiast co roku kupować srebrna elektrodę, wystarczy wrzucić srebrny złom (wystarczy na kilka lat).

15 Styczeń 2019 o 09:47
skrmarek Użytkownik

Dzięki bardzo Tytussek za rady. Muszę też kupić nawilżacz i twoje rady będą pomocne.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.