21 Wrzesień 2018 o 00:00
iBOOD

Pilot zdalnego sterowania dla DSLR XSories Wifi

Pilot zdalnego sterowania dla DSLR XSories Wifi

Czy chcesz robić zdjęcia pod specjalnym kątem, ale czy nie masz ochoty leżeć na podłodze, wisieć się na ścianie, stać w chłodzie przez wiele godzin lub ryzykować zsunięciem się w otchłań? Nie?! Na szczęście mamy rozwiązanie!

Specyfikacja

Producent: XSories
Typ: Weye Feye Wifi Remote Control do aparatów DSLR
Gwarancja: 2 lata

• Dla iOS i Android
  • Do 80 metrów zasięgu
  • Wbudowana bateria: do 8 godzin pracy

Kompatybilny z większością aparatów Nikon i Canon DSLR

Wbudowana bateria
8 godzin pracy
Do 80 metrów
Czas reakcji do 0,2 s
Bezpośrednie zdjęcia
Zdalny dostęp do praktycznie wszystkich ustawień aparatu (w zależności od aparatu)
Wyświetlaj i udostępniaj zdjęcia bezpośrednio w Galerii
Plik link do urządzeń z systemem iOS i Android
Link do plików na komputery PC, Mac i Android
Udostępniaj pliki za pomocą wbudowanej przeglądarki internetowej
Menu pomocy z informacjami o produkcie

Dane techniczne
Materiał: tworzywo ABS i silikon.
Bateria: litowo-polimerowa (LiPo)
Pojemność baterii: 2100 mAh
Akumulator: 3,7 V

Wymiary
Szerokość: 87 mm
Głębokość: 47 mm
Wysokość: 28 mm.

21 Wrzesień 2018 o 00:14
perinoid Użytkownik

Ciekawe co dokładnie oznacza “Kompatybilny z większością aparatów Nikon i Canon DSLR”.

21 Wrzesień 2018 o 07:43
Niekumaty Użytkownik

Niektóre Nikony i Canony, które mają wbudowane wifi, gryzą się z Weye Feye. Jeśli masz aparat bez wifi, to raczej wszystko zadziała.

21 Wrzesień 2018 o 00:37
Pretor Użytkownik

Coś lipa – nie ma dostępnej aplikacji na androida w Google Play i strona suportu nie działa. Przydałaby się dokładna lista kompatybilnych aparatów. Wygląda fajnie i na pewno się może przydać. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sprzętem?

21 Wrzesień 2018 o 00:54
lecnac007 Użytkownik

fakt, w “sklepie play” nie pobierzesz ale bez problemu z innego źródła. co do puszek; https://xsories.eu/weye-feye/weye-feye-remote kupiłem, działa, za tą cenę warta. aczkolwiek zbędny gadżet.

21 Wrzesień 2018 o 01:35
cr0ss3r Użytkownik

Kupilem w poprzednim rzucie i dostalem z uszkodzana bateria (nie trzyma, mozna uzywac tylko gdy jest podlaczone do ladowania). Teraz mam problemy z reklamacja i na razie chodze od Annasza do Kajfasza…

Radze sprawdzic zaraz po zakupie, kiedy mozna jeszcze zwrocic bez podania przyczyny.

Samo urzadzenie w sensie funkcjonalnym, jako pilot zdalnego sterowania z podgladem sprawdza sie bardzo dobrze. Z moim Canonem 300D pracuje bez zarzutu (iPhone SE). Trzeba wziac pod uwage, ze samo urzadzenie jest dosc duze i ciezkie (wielkosci okolo 1,5 pudelka od zapalek), wiec trzeba je gdzies przypiac (do statywu) albo polozyc na ziemi/stole obok aparatu. Wiszenie na kablu raczej nie zda egzaminu.

21 Wrzesień 2018 o 08:56
Kredyt Użytkownik

Coś jest na rzeczy, bo i ja chyba mam ten problem, gdyż bateria ogólnie trzyma, ale krótko i sama się rozładowuje, jeśli urządzenie przez kilka dni poleży wyłączone i nieużywane.

21 Wrzesień 2018 o 07:28
Zwybrezdlaniec Użytkownik

Również kupiłem w poprzednim rzucie, ale nie dane mi było sprawdzić funkcjonalności, gdyż nie działało od początku. Nie mozna było znaleźć fifi urządzenia.

Po reklamacji i przesłaniu dokumentacji fotograficznej, zwrócono mi kasę prosząc o nieodsyłanie urządzenia. Mam pewne podejrzenie, że sprzedawca wiedział o usterce.

W serwisie rozkręcili sprzęt i okazało się, że moduł fifi wyparował (w dosłownym znaczeniu), pozostało wypalone, puste miejsce.

Zastanawiam się, czy podjąć dziś próbę zakupu sprzętu, bo znowu zapłacę za przesyłkę a czy będzie działało to pewności nie mam.

21 Wrzesień 2018 o 07:46
Niekumaty Użytkownik

Na kanale YT producenta jest informacja, że działanie Weye Feye nie ogranicza się tylko do Nikonów i Canonów, są również wymienione marki takie jak GoPro czy Sony. Jako, że mam soniacza, zaryzykowałem i kupiłem. Najwyżej odstąpię od zakupu w ciągu 14 dni.

21 Wrzesień 2018 o 09:11
Kredyt Użytkownik

Ogólnie, to niewiele funkcji tak na prawdę działa (Nikon D810).

W zależności od ustawienia w aparacie (M, A lub S) działa ustawienie czas-przysłona, przysłona lub czas. Ustawienie ISO też działa tylko, kiedy w aparacie ustawimy stałe ISO, bo przy auto-ISO niby jest opcja wyboru, ale i tak to aparat ustawia ISO automatycznie.

Ogólnie skusiłem się na to urządzenie ze względu na focus-stacking, który jest, ale ustawianie (skok) ostrości jest kompletnie przypadkowe, tzn., że nie schodkuje po kolei przesuwając focus, tylko przed każdą ekspozycją dokonuje pomiaru ostrości od nowa i niby coś tam przesuwa, ale potrafi tak przesunąć, że niektóre pomiary kompletnie odbiegają od zakresu i nie nadają się do późniejszego łączenia. Myślałem, że w takim razie zrobię to ręcznie, ale ręczny focus przez aplikację po prostu nie działa.

Wybór rodzaju pomiaru światła (punktowy, matrycowy, centralnie ważony) też musi być wstępnie ustawiony w aparacie, bo ikonka w aplikacji niby jest, ale “wyszarzona” i nie działa.

Połączenie na szczęście jest w miarę stabilne a łączenie szybkie i tylko sporadycznie miałem sytuację, że musiałem wyłączyć i włączyć, żeby się ponownie połączyć po zawieszeniu się urządzenia. Za to bardzo wiesza się przy tetheringu z PC, bo podczas przesyłu zdjęć – zwłaszcza NEF – po prostu się wiesza a pliki dochodzą (jeśli już dojdą) najczęściej uszkodzone.

Fajne urządzenie do zdalnego selfie oraz zdjęć grupowych, na których samemu chcemy się znaleźć i tyle :-) a opis, że “obsługuje prawie wszystkie funkcje…” jest daleko na wyrost :-/

21 Wrzesień 2018 o 15:31
jdut Użytkownik

Witam. Czy ktoś ma kod na darmową przesyłkę???

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.