25 Grudzień 2018 o 00:02
iBOOD

Drony DJI

Drony DJI

Maveric, Spark, Phantom

Którego z dronów wybierzesz?

7 Styczeń 2019 o 16:59
danielski74 Użytkownik

Ja dostałem nawet nie otwieram. Ale widzę na pudełku  że jest to golas + przejściówka UK. Skandal!!!!

8 Styczeń 2019 o 11:41
lukorzen Użytkownik

Własnie dostałem gołego Macica air. Mam nadzieję, że ibood natychmiast dośle brakujące elementy.

8 Styczeń 2019 o 12:02
Mik123 Użytkownik

Czy ktoś otrzymał jakieś info od ibood? Ja też dostałem “golasa”

8 Styczeń 2019 o 12:24
MattGda Użytkownik

iBood ma nas poinformować co dalej z tym fantem. W międzyczasie napisali żeby skorzystać z opcji Mój iBOOD->Coś Jest Nie Tak->Błędna Dostawa.

8 Styczeń 2019 o 13:14
danielski74 Użytkownik

Dostałem takie info z iBoodaDrogi/-a iBOODowiczu/-czko,Dnia 25 grudnia oferowaliśmy DJI Mavic Air Drohne | Combo-Set Fly More w iBOOD.Niestety, w wyniku nieporozumienia okazało się, że zamówienie, które do Ciebie dotarło (lub dopiero dotrze) nie jest zgodne z ofertą online. Jeszcze nie jesteśmy pewni, co poszło nie tak, jednak w tym momencie pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji.Jeśli zgłoszenie “błędnej dostawy” jeszcze nie zostało przez Ciebie wypełnione, prosimy o zrobienie tego poprzez zalogowanie się, wejście w Mój iBOOD->Coś Jest Nie Tak->Błędna Dostawa.Jak tylko będziemy wiedzieć więcej o możliwym rozwiązaniu tej sytuacji, niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.Zwrot towaru?Jeśli nie chcesz oczekiwać na rozwiązanie tej kwestii i chcesz od razu zwrócić produkt, prosimy, aby napisać to w zgłoszeniu Błędnej Dostawy.Przepraszamy za wszelkie niedogodności.Z poważaniem,Biuro Obsługi Klienta iBOODZrobiłem zgłoszenie błędnej dostawy i czekam.

8 Styczeń 2019 o 15:53
Odkrzysia Użytkownik

Tez dostałem golasa i ten smieszny email. Dobrze wiedzą co się stało. Zmienili stronę z zamówieniem i samo zamówienie na moim koncie .J akim prawem .Teraz mam wersję Mavick Air bez Fly More. Haha. Czeka Nas długa batalia.

8 Styczeń 2019 o 16:03
crunozaur Użytkownik

Zgodnie z przewidywaniami, trzymam na biurku zwykłego, nierozpakowanego DJI Mavic Air plus adapter UK ;-) Reklamacja otwarta. Czekamy na odpowiedź Ibood. Liczę szybkie i polubowne rozwiązanie sprawy, bez potrzeby angażowania UOKiK. Osobiście najbardziej by mnie interesowało dosłanie brakujących części, zamiast zabawa w wymianę drona.

8 Styczeń 2019 o 16:44
MattGda Użytkownik

dokladnie, ew. zwrot kosztów rynkowej wartosci 2 baterii ładowarki hub i smigielek plus korekta faktury

Pytanie do iBood, kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi z Państwa strony?

8 Styczeń 2019 o 17:02
danielski74 Użytkownik

Że o torbie i power banku nie wspomnę :) bo to kolejne 100 euro

8 Styczeń 2019 o 17:15
Wujo_818 Użytkownik

Golas! I to angielski golas! Coś poszło grubo nie tak. Być może do wyjaśnienia, ale zmiana opisu mojego zamówienia na ich stronie, to brzydko! Bardzo brzydko, taka próba ściemniania. Dobrze, że są screeny i potwierdzenia oraz faktura.

8 Styczeń 2019 o 21:14
olsmedia Użytkownik

Witam wszystkich poszkodowanych

Na początek – poproszę osoby posiadające zrzuty ekranu wykonane przed modyfikacją opisu przedmiotu zamówienia o przesłanie kopii na mój adres (usunięto) Z góry dziękuję.

Jak to jest, że firma należąca do grupy MediaMarktSaturn popełnia takie “błędy”? I stara się zatuszować sprawę zmieniając opisy przedmiotu zamówienia gdzie tylko się da? Nie widzę innego rozwiązania niż wymiana towaru na zgodny z przedmiotem zamówienia.

Edited by: iBOOD

9 Styczeń 2019 o 09:48
Odkrzysia Użytkownik

Po zgłoszeniu o złej dostawie  dostałem informacje emailem że ciągle wyjaśniają sytuację. Te informacje są podawane już od 2.01.2019r. .Myśle że czas to nagłaśniać w mediach i zacząć ruszyć do przodu bo nic sie nie zmieni. Ewidentnie zostaliśmy naciągnieci na zakup. Jest może wśród nas jakiś aktywny Wykopowicz. Trzeba by zrobić AMA dlaczego nie robić zakupów na Iboodzie :).

9 Styczeń 2019 o 10:29
crunozaur Użytkownik

Wypadaloby najpierw poczekac na decyzje sklepu. Sporo osob dopiero wczoraj otrzymalo przesylke. Zakladam, ze moga byc w trakcie negocjacji z dostawca. Troche nieetycznie byloby obsmarowac Ibooda publicznie, jesli sklep zachowa sie uczciwie.

9 Styczeń 2019 o 10:26
MattGda Użytkownik

Strasznie długo wyjaśniają tą sytuację. Tu trzeba działać a nie wyjaśniać. Drona zakupiłem na wyjazd, który się już odbył… tyle faux pass..

Niech pracownik iBood’a wypowie się kiedy możemy spodziewać się korzystnego dla kupujących rozwiązania bo to robi się powoli irytujące..

9 Styczeń 2019 o 11:40
Odkrzysia Użytkownik

W Niemczech i Holandii wcześniej ten problem zaistniał i są w tym samym miejscu co My. Nieetyczne to zmiana oferty i zamówienia na moim koncie po realizacji umowy sprzedaży. Gdyby tego nie zrobiono to wierzyłbym jeszcze w dobre intencje. Co Tu jest do wyjaśnienia. Sprawa jest prosta. Albo się pomylili albo to drugie . Czy z Naszej strony było coś nie tak. ? Kasę dostali 25.12 oferta trwała chyba dwa dni . Mieli kupę czasu żeby coś zrobić. Juz jak wysylki byly opoznione to bylo wiadomo że towar sie nie zgadza po komentarzach forumowiczów . Jeszcze raz napisze po co zmieniali nam warunki zakupu. Mnie ustawili w zamówieniu Mavic Air golas A powinien być Mavic Air zestaw Fly More. To o czymś już świadczy.

9 Styczeń 2019 o 12:02
crunozaur Użytkownik

Mysle, ze na tym etapie moga debatowac z dostawca czy np. dosylac brakujace elementy lub wymieniac drona na zestawy Fly More. Zmiana oferty po jej realizacji jest nie tyle nieetyczna, co oczywiscie nielegalna ;-) dlatego tym sie akurat nie przejmuje.

Osobiscie moge wykazac sie jeszcze kilkoma dniami cierpliwosci, chociaz tez chcialbym juz znac rozwiazanie tej sytuacji

9 Styczeń 2019 o 14:08
crunozaur Użytkownik

Jednoczesnie jest to niepowazne, ze w DE obsluga postepuje etycznie i dalej Mavic Air widnieje u nich w wersji combo:

http://www.ibood.com/electronics-de/de/product-specs/45171/167103/dji-mavic-air-drohne-combo-set-fly-more.html

Zas u nas jest to teraz “Mavic Air”; nawet w historii zamowienia ktos zadbal o to, zeby to zmienic:

http://www.ibood.com/electronics-pl/pl/product-specs/45171/167103/dron-dji-mavic-air.html

Ja sie pytam: PO CO. Przeciez pelna dokumentacja zakupu jest przynajmniej u kilko osob – takie obrzydliwe zagrywki tylko podnosza cisnienie klientom. W przypadku ewentualnych rozczen NIC to nie zmieni. Litosci

W dodatku maile osob, ktore prosily o screenshoty zostaly usuniete lub ocenzurowane. Tlumacze sobie, ze tutaj akurat administrator strony nie chce upubliczniania takich danych osobowych…

btw. https://www.mydealz.de/deals/dji-mavic-air-fly-more-combo-quadrocopter-drohne-4k-hd-kamera-inkl-fernsteuerung-4-km-reichweite-dji-spark-fly-more-fur-44590eur-1305967?page=3#thread-comments – w swiezym komentarzu (tlumaczone z de):

amune
przed 33 m

1

Według pani 5 minut temu przez telefon, nie ma ostatecznej decyzji. Jest to prawdopodobnie problem z dostawcą i zdecydowanie nie wprowadzono go w błąd. Ma nadzieję, że jutro coś zostanie wysłane przez e-mail. Radziła mi nie używać drona.

9 Styczeń 2019 o 14:41
Odkrzysia Użytkownik

Teraz zauważyłem że usunęli emaile. Haha .Dobrze ze zrobilem screny z korespondencji na forum .Juz sie niezła dokumentacja zrobiła. Tak już kilku pokrzywdzonym wysłałem. Powiem tak , mam usługę prawniczą w COD24. Sprawe mają przegraną kiedy odmówią dosłanie zestawu który zamówiliśmy. Tylko to może potrwać. Nie zwracać tylko rządać wywiazania się z umowy. Prawo jeszcze jest takie że to przedsiębiorca ponosi ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej a nie konsument. Jeszcze jedno na forum holenderskim i niemieckim jest względną ciszę więc myślę że im coś obiecano. A My sami pomyślcie. …

9 Styczeń 2019 o 19:12
Wujo_818 Użytkownik

To bardzo ciekawe, zatem trochę poczekamy i zobaczymy.

10 Styczeń 2019 o 08:08
lukorzen Użytkownik

Już kończy mi się cierpliwość. Ile można czekać na reakcję ibooda?

Bez przesady, ile dni potrzeba by odpowiedzieć klientom co dalej z ich zamówieniem?

10 Styczeń 2019 o 09:33
Wujo_818 Użytkownik

Puk puk, czas na jakąś odpowiedź!

10 Styczeń 2019 o 12:31
crunozaur Użytkownik

udalo sie Wam w ogole dodzwonic na nr BOK ibooda? probowalem chyba z 8x w roznych godzinach, wiecznie zajete.

10 Styczeń 2019 o 13:57
Wujo_818 Użytkownik

Wygląda na numer wyłączony. 54 razy dzwoniłem!

10 Styczeń 2019 o 12:35
MattGda Użytkownik

to jak traktują klienta to już jest sk***syństwo..

Zapłaciliśmy za konkretny produkt, nie otrzymaliśmy go i do tego nie wiadomo co dalej…

Prośba do iBood o stanowisko w tej sprawie bo to przestaje być śmieszne!

10 Styczeń 2019 o 12:35
Odkrzysia Użytkownik

Nie będzie żadnej. Czekają aż to przełkniemy , albo sami zrezygnujemy płacąc jeszcze za zwrot . Grają na przeczekanie. Nie po to zmieniali ofertę  w” locie” .Zostanie UOKK , później sprawa w sądzie. Gromadzić dokumentację.

10 Styczeń 2019 o 16:30
danielski74 Użytkownik

spokojnie ja myślę że jednak będzie dobrze ;)

10 Styczeń 2019 o 18:06
igliwiak44 Użytkownik

Dziś powtórnie przysłali ten bełkot mailowy:

Drogi/-a iBOODowiczu/-czko, Jak już informowaliśmy w poniedziałek, 08.01.2019, jesteśmy świadomi dostawy niewłaściwego produktu Dron DJI. Nasi koledzy w centrali nadal ciężko pracują, aby rozwiązać tę sytuację i są w bliskim kontakcie z odpowiednimi osobami. Zaloguj się na swoje konto użytkownika, aby zgłosić błędną dostawę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zaloguj się do konta użytkownika, wybierz “Mój iBOOD”, przejdź do zamówienia, a następnie prześlij odpowiednie zgłoszenie. Gdy tylko otrzymamy nowe informacje, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Z poważaniem, Biuro Obsługi Klienta iBOOD”

Myślę że już można zgłaszać odpowiednim organom manipulowanie przy ofercie i jej zmianę na niekorzyść klienta już po zawarciu umowy i wykonaniu płatności, bo niezależnie od dalszych losów tych transakcji, już samo takie manipulowanie jest przestępstwem i z pewnością są na to paragrafy. Pomijając nawet, że to postępowanie durne i infantylne – nawet nie posiadając screena oferty w chwili zawarcia umowy, w toku śledztwa bez problemu wyjdzie na jaw, kiedy i jak edytowana była treść oferty. Wszak w internecie nic nie ginie. A fakt takich matactw ze strony polskiego iBooda przy jednoczesnym pozostawieniu oryginalnej oferty przez oddziały niemiecki czy holenderski przepięknie nam tu pokazuje, jak to nawzajem traktują się Polacy, niby taki dumny i mądry naród… Żałosne!

11 Styczeń 2019 o 10:23
crunozaur Użytkownik

W przypadku braku odpowiedzi w dniu dzisiejszym, proponuje w poniedzialek wyslac pisemny wniosek o reklamacje towaru do sklepu, oraz do rzecznika konsumentow o interwencje. Byc moze cos w tle sie dzieje, ale trzeba reakcje z Naszej strony udokumentowac, jesli cala akcja nie skonczy sie pozytywnym finalem do razu ze strony ibood

11 Styczeń 2019 o 11:18
MattGda Użytkownik

dokładnie tak

11 Styczeń 2019 o 12:35
Odkrzysia Użytkownik

Popieram.

11 Styczeń 2019 o 14:05
crunozaur Użytkownik

Pan na infolinii zapewnil mnie, ze dzisiaj do 17 centrala powinna wyslac odpowiedz w kwestii Mavic Air Fly More Combo. Czekamy :-)

11 Styczeń 2019 o 14:42
Wujo_818 Użytkownik

:)

11 Styczeń 2019 o 17:10
igliwiak44 Użytkownik

Właśnie się okazało, w jakim celu mataczyli ze zmianą treści oferty po fakcie:

“W dniu 25 grudnia 2018 r. umieściliśmy na stronie iBOOD.pl ogłoszenie opisane jako produkt w wersji “Dron DJI Mavic Air | zestaw Fly More”, podczas, gdy zamierzaliśmy zaproponować Pani/Panu możliwość nabycia przedmiotu opisanego jako “Dron DJI Mavic Air”, co tłumaczy dlaczego doręczyliśmy Pani/Panu ten właśnie przedmiot zamiast przedmiotu w wersji “zestawu Fly More”.

Treść naszego ogłoszenia wskazywała prawidłowo cenę “Drona DJI Mavic Air”, ale opis produktu omyłkowo zawierał dane dotyczące innego towaru –  produktu w wersji “Dron DJI Mavic Air | zestaw Fly More”. Niestety odkryliśmy ten błąd dopiero po dostarczeniu produktu.

Podsumowując, zapłacona przez Panią/Pana cena ustalona była właściwie dla produktu, który został doręczony (uwzględniała też rabat w stosunku do ceny detalicznej w wysokości 23%). Oczywiście rozumiemy, że zaistniała sytuacja może budzić niezadowolenie i dlatego chcielibyśmy ten fakt Pani/Panu wynagrodzić. Prosimy tym samym o wybór satysfakcjonującego Panią/Pana rozwiązania:

Jeżeli życzy sobie Pan/Pani zatrzymać produkt -Dron DJI Mavic Air – proponujemy rekompensatę w kwocie 537,00 zł oraz dodatkowo kupon o wartości 110,00 zł na zakupy przez platformę iBOOD ważny przez okres roku,
Jeżeli nie chce Pan/Pani zatrzymać produktu -Dron DJI Mavic Air – proponujemy rekompensatę w formie kuponu o wartości 110,00 zł na zakupy przez platformę iBOOD ważnego przez okres roku oraz możliwość anulowania zamówienia i zwrotu zamówionego towaru na nasz koszt.

Jeżeli zdecyduje się Pan/Pani zatrzymać produkt, zakup produktu “Dron DJI Mavic Air” uznać należy za wyjątkowo okazyjny – z łącznym rabatem 38% zamiast 23%, który proponowaliśmy 25 grudnia 2018 r. W takim przypadku prosimy o poinformowanie nas e-mailem, że życzy sobie Pan/Pani zatrzymać produkt i zgadza się na otrzymanie kwoty dodatkowego rabatu, ze wskazaniem rachunku bankowego do przelewu kwoty rabatu. Niezwłocznie po otrzymaniu powyższej informacji wykonamy przelew! Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres e-mail bok@ibood.pl w wiadomości zatytułowanej “Dron + SO2755344”.

Jeżeli zdecyduje się Pan/Pani anulować zamówienie, prosimy o poinformowanie nas e-mailem w terminie 30 dni od doręczenia towaru, że życzy sobie Pan/Pan anulować zamówienie. Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres e-mail bok@ibood.pl w wiadomości zatytułowanej “Dron + SO2755344”. W odpowiedzi otrzyma Pan/Pani informacje dotyczące procedury zwrotu towaru. Niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki zwrotnej Drona dokonamy zwrotu uiszczonej kwoty tak, aby otrzymał Pan/Pani zwrot należności w terminie 2-5 dni roboczych. Ponadto otrzyma Pani/Pan kupon o wartości 108,00 zł na zakupy przez platformę iBOOD ważny przez okres roku. Oczywiście pokryjemy też koszty odesłania towaru.

Ciekawe, czy ro samo odpisali klientom z Nieniec czy Holandii, gdzie przecież treści oferty nie znieniali ukradkiem już po fakcie. Coś komuś wiadomo, co klientom zaproponował oryginalny a nie polski iBood?

11 Styczeń 2019 o 17:34
igliwiak44 Użytkownik

I jeszcze coś – czy ktokolwiek kojarzy, aby kiedykolwiek oferowali tu “gołego” Mavic Air? Oferta w której nas oszukali opisywała na Fly More: w tytule, w opisie, w spisie zawartości zestawu a nawet na fakturze. Wcześniejsza oferta z 14.12.2018 była taka sama. W niemieckim czy holenderskim serwisie tak samo zestawy Fly More. Skąd zatem te bajeczki o rzekomym pomyleniu opisu w naszej ofercie? Czyzby iBood zrobił wyjątkową specjalną zubożoną ofertę dla Polaków? Wszyscy inni w tej samej cenie mieli dostać Fly More, tylko my “golasa” i dlatego przez pomyłkę (niejako “z rozpędu”) wstawili opis taki jak wszędzie, czyli Fly More? Kupujecie te ich “wyjasnienia”? Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że prawdomówności wobec klientów uczą się od Morawieckiego?

11 Styczeń 2019 o 17:41
Odkrzysia Użytkownik

Żeby uzupełnić do zestawu Combo wydać trzeba 1126zł. Starczy ledwo na dwie dodatkowe baterie.

11 Styczeń 2019 o 17:57
MattGda Użytkownik

Myślę, że nie ma co januszować. Suma sumarum oferta wyszła bdb bo ~2150 brutto za drona, którego wartość rynkowa jest wyższa o 1000 zł , A na fakturkę to już w ogóle bajka

Ja swojego rozpakowałem i przyjąłem ofertę.

11 Styczeń 2019 o 18:50
Mik123 Użytkownik

A skąd Ci wyszło 2150zł? Przecież było jeszcze 30zł za przesyłkę.. A te 110zł to tylko kupon a nie gotówka. Były już kilka razy oferty z wysyłką z EU za gołym mavic air za ok 2350zł. Poza tym gdybym chciał kupić tylko 2 baterie i torbę o hubie, śmigłach i innych pierdołach nie wspominając to muszę lekko wydać 900zł.. Kupowałem combo a nie golasa a to duża różnica.

11 Styczeń 2019 o 20:57
Odkrzysia Użytkownik

Ciekawe co w Niemczech otrzymali.

12 Styczeń 2019 o 09:27
Wujo_818 Użytkownik

Super, to jest rozsądna propozycja. Jeśli komuś się nie podoba, może zwrócić towar i jeszcze dostać bon. Jak na drona solo wyszło bardzo fajnie. Pewnie, najlepiej gdybyśmy dostali tego drona za darmo :)

12 Styczeń 2019 o 18:00
olsmedia Użytkownik

Patrzę i oczom nie wierzę…

Kupiłem i zapłaciłem za zestaw Fly More. A ktoś mi próbuje wmówić, że chciał mi sprzedać coś innego. I do tego powinienem się cieszyć bo to taka cudowna oferta… Tylko w Polsce takie cuda.

Ale gdzieś trzeba straty zminimalizować. Istna spekulacja. Oddajmy połowę różnicy i liczmy na to że tylko części będzie się chciało walczyć w sądzie…

12 Styczeń 2019 o 21:10
crunozaur Użytkownik

Ale ten blad pojawil sie tez na niemieckiej stronie. Mozesz poczekac na odpowiedz i decyzje dla poszkodowanych z ibood.de, ale zakladam, ze dostana taka sama propozycje.

Osobiscie zostaje z dronem, dokupie baterie, zostanie mi troche wiecej w kieszeni. Jestem usatysfakcjowany.

14 Styczeń 2019 o 10:38
MattGda Użytkownik

Niemieccy klienci dostali identyczną propozycję (źródło: ich forum)

15 Styczeń 2019 o 08:58
MattGda Użytkownik

Czy ktoś z Państwa otrzymał już zwrot / kupon i korektę faktury?

15 Styczeń 2019 o 10:41
Odkrzysia Użytkownik

Ja tylko dostałem zgłoszenie że mój wniosek poszedł do centrali i działu finansowego.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.