9 Lipiec 2018 o 00:00
iBOOD

Ubiquiti Wifi & Ethernet

Ubiquiti Wifi & Ethernet
Przewodowy lub bezprzewodowy ...

... jakkolwiek chcesz mieć Internet, dzięki tym produktom Ubiquiti możesz liczyć na szybkie, stabilne i niezawodne połączenie. Od routerów i punktów dostępowych po switche

9 Lipiec 2018 o 00:04
rednefed Użytkownik

Starocia bez AC.

9 Lipiec 2018 o 00:26
marcinszczepanek1 Użytkownik

jedynie pierwszy nie obsługuje AC. Reszta spokojnie obsługuje.

Sprzęt z typu skonfiguruj i zapomnij. Mam na tym sprzęcie siec w hotelu – od czasu pierwszej konfiguracji chyba nikt nie zaglądał do systemu bo po prostu działa… już chyba ze 3 lata. Polecam każdemu.

9 Lipiec 2018 o 08:26
rollergames Użytkownik

Ja ma u siebie zwykły router tez go ustawiłem i zapomniałem. Mija 8 rok.

9 Lipiec 2018 o 09:46
saning Użytkownik

Jasne, jak sobie stawiasz routerek w mieszkaniu 50m2 to pewnie wystarczy.

A teraz spróbuj to samo zrobić w biurowcu, gdzie masz 4 piętra, na każdym korytarze po 50m z pokojami po bokach, do obsłużenia jakieś 200 osób, a komórki i laptopy nie mają widzieć 20 sieci typu “firma1pietrolewe” tylko jedną, zaś prezesowi nie ma prawa zerwać połączenia gdy sobie rozmawia przez skype idąc od wejścia do swojego gabinetu.

Ubiquiti właśnie do takich instalacji służy. Do najprostszych zastosowań domowych również, ale wtedy jest to lekki overkill i upierdliwość bo trzeba mieć urządzenie z kontrolerem ubiquiti (choćby raspberry Pi).

9 Lipiec 2018 o 16:09
H4mm3R Użytkownik

Do celów domowych wystarczą 3 routery z Asusa z AiMash i masz to samo tylko sporo taniej

9 Lipiec 2018 o 16:40
testerpl Użytkownik

za kontroler moze ci służyć laptop, ale jak kolega wcześniej pisał raz konfigurujesz i zapominasz.

9 Lipiec 2018 o 23:07
matryc Użytkownik

nie porównuj asus’a do ubi :)

11 Lipiec 2018 o 17:18
Kris1212 Użytkownik

Kontrolerem moze byc kazdy laptop i komorka, srrwer nas itd. Wiec nie mażadnej upuerdliwosci. Raz ustawiasz i zapominasz. Super sprzet.

9 Lipiec 2018 o 17:22
maszynista Użytkownik

Zamiast rPI czy laptopa wpinasz UniFi Cloud Key w aktywny switch do tego antene za 300 i masz korpo sieć wifi – tylko robi się z tego 1k ale i tak lepiej niż wszystkie “pająki” w tej cenie.

Dwa pytania:

1. Kiedy będzie jakiś Mikrotik który uciagnię światło z oranżady i jakieś 25 reguł na FW ?

2. Chce ktoś pozbyć się 1 szt – Switch Unify | 8 portów | 60 W PoE ?

11 Lipiec 2018 o 10:31
saning Użytkownik

Rozwiązanie z laptopem faktycznie jest bez sensu, ale rPI z kontrolerem w niczym praktycznie nie ustępuje profesjonalnemu systemowi a jednak oszczędność jest spora ;)

Na mikrotika na iboodzie nie licz – tu trafiają sprzęty “mydelniczka” lub “wincyj anten”, w szoku jestem że w ogóle Ubiquiti się pojawiło…

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.