11 Wrzesień 2017 o 00:00
iBOOD

Ładowarki USB

Ładowarki USB
Wygodne ładowanie urządzeń USB

Każdy z nas ma przynajmniej jedno urządzenie mobilne, które wymaga ładowania. A co jeśli oprócz smartfona masz też nawigację samochodową, tablet czy aparat cyfrowy? Ładowarki z naszej dzisiejszej oferty pozwolą Ci na wygodne łądowanie wszystkich urządzeń mobilnych!

11 Wrzesień 2017 o 00:25
L4U Użytkownik

Zapewne ładowarki nie obsługują szybkiego ładowania, to trochę słabo przy obecnych nowych smartphonach, przede wszystkim to problem przy ładowarkach sieciowych.

I co to jest InstaSense?

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 08:53
chomik325 Użytkownik

Z tego co wyczytałem na stronie producenta, InstaSense ustawia prąd ładowania pod dane urządzenie. Tak więc skoro cała ładowarka ma ponad 4A i nie podłączysz jednocześnie innych urządzeń – obsłuży szybkie ładowanie.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 09:06
tomsys Użytkownik

Niekoniecznie masz rację… ponieważ nie chodzi tylko o obciążenie, ale jeszcze o wyższe napięcie ładowania. Np “Fast charge” w przypadki Samsunga jest to 9V zamiast 5V, oczywiście spada wtedy max. moc ładowarki z 2A do 1,67A. Jedno jest pewne nie można patrzyć tylko na moc urządzenia np. 4A w tym przypadku – i twierdzić że obsłuży szybkie ładowanie….

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 12:58
L4U Użytkownik

Może być nawet jeszcze inaczej, miałem przypadek że na nieoryginalnym kabelku, pomimo oryginalnej ładowarki, szybkiego ładowania nie było. Technologii jest kilka, niestety jeśli ładowarka nie informuje że obsługuje szybkie ładowanie którejś technologii to może być różnie. Zalecałbym też zawsze korzystanie z oryginalnego kabelka.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 13:07
chomik325 Użytkownik

Bo kabelek nie jest przystosowany do takiej mocy. Dziewczyna spaliła swój kabelek z Huaweia P8 Lite ładując na mojej ładowarce z iPada, tak samo mi się palił kabelek z iPhone.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 13:12
chomik325 Użytkownik

Ma około 5-6V. Skoro 4,1A i 21W mocy to proste równanie… ;) x * 4,1 = 21

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 17:48
Padre_peper Użytkownik

Co do kabli pełna zgoda, kupiłem miernik prądu ładowania i przez ciekawość pomierzyłem prądy dla tej samej ładowarki 5A2A, tego samego telefonu i różnych kabelków microUSB które mi się zgromadziły, szok, największy prąd to 1,8A a najmniejszy 0.5A i to na grubym  kablu wyglądającym bardzo porzadnie. Większość kabli pochodzi z firmowych sprzętów co jeszcze bardziej mnie dziwi. Część posłałem od razu do kosza żeby potem się nie dziwić czemu coś się ładuje dziwnie długo.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 06:13
Adamus00 Użytkownik

Z moich wieloletnich doświadczeń z ładowarkami to dobre zdanie mam tylko o ładowarkach firmy apple i anker…  dzisiejszej firmy wogóle nie znam.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 08:08
Sebastian.A Użytkownik

co wnosi Twój komentarz?

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 08:50
chomik325 Użytkownik

Wyraził swoją opinię, że ma dobre zdanie tylko o ładowarkach Apple i Anker, zaś tej marki zupełnie nie zna. :O Czytać nie umiesz czy jak?

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 09:04
Pumba2000 Użytkownik

Ale przecież apple (nie wiem jak z Ankerem) jak wielu producentów zleca innym produkcję, są od innych chińskich producentów tylko z na drukowany logo zamawiającego :) wiec równie dobrze z tej samej fabryki może wychodzić 10 innych ładowarek na tych samych podzespołach…

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 09:38
Adamus00 Użytkownik

Nie tylko o miejsce produkcji chodzi – ale też specyfikacje materialowa(niestety dobre i trwałe podzespoły do ładowarek są często ciężkie i “gabarytowe” i konstrukcyjna (np. Zalecana min. Odstęp ścieżek prądu stałego od zmiennego powinna wynosić min. 4 mm) i mało który producent ich orzestrzega (no chyba że robi na zamówienie apple’a czy też ankera).

Ciekaw jestem czy dzisiejsza ładowarka jest dobra, ale biorąc pod uwagę cena/jakość ankera raczej się nie skuszę.

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 09:42
Adamus00 Użytkownik

Miało być przestrzega… :)

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 14:28
ViNYLec Użytkownik

Szkoda kasy, producent nie chwali się wydajnością pojedynczego portu, pewnie nie ma czym i jest to ok. 1A. Aktualnie nowsze/lepsze smartfony żeby ładowały się w miarę szybko potrzebują przynajmniej 5V/2A, a najlepiej 9V/1,6A (QC2 2.0), niektóre nawet 12V.

“Zdjęcia mogą pokazywać produkt UK, ale wysyłamy wersję EU.” – oby nie UK z przejściówką :D

Odpowiedz

11 Wrzesień 2017 o 17:37
Padre_peper Użytkownik

Nie spotkałem jeszcze ładowarki która ma  4A i nie obsłuży przynajmniej jednego portu 2A, czasem jest oznaczony ale częściej dowolny o ile łącznie pobór nie przekroczy mocy ładowarki

Odpowiedz

13 Wrzesień 2017 o 10:02
ViNYLec Użytkownik

Ale to nadal tylko 5V…

Odpowiedz

12 Wrzesień 2017 o 00:01
WujekRada Użytkownik

Ten zestaw samochodowy polecam. Sam kupiłem w TK za podobną kwotę i super działa.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.